Akí sme rodičia

Autor: Mariana Nagyová | 8.6.2011 o 7:38 | Karma článku: 12,71 | Prečítané:  1287x

Hlavnou túžbou  rodiča je postaviť dieťa na vlastné nohy. Nech si spraví nejakú školu a nájde si zamestnanie, ktoré ho bude živiť. Oproti západnému svetu sa my,  rodičia na Slovensku staráme o deti do „hlbokej" dospelosti. Naše deti si ochranné krídla rodičovskej starostlivosti užívajú, a veru často aj zneužívajú,  veľmi dlho.

 

Dievčina, ktorá strávila rok v Anglicku u staršieho manželského páru, mi porozprávala zaujímavú skúsenosť  zo svojho pobytu. Manželia  mali dospelé deti mimo domova. Raz sa stalo, že v  čase, keď si sadali k večeri, volal syn, či smie prísť.  Dievčina sa  začudovala, prečo si syn musí pýtať dovolenie. Čudovala sa viac, keď sa manželia  radili, či prijmú syna, či nie. Napokon súhlasili . Dievča potom vstalo, aby prestrelo pre hosťa, keď anglická pani zasiahla, že nie. Syna na večeru nepozvali.

Moja známa žije sama s dospelým synom, ktorý na robotu nemá „talent". Ona má niekoľko zamestnaní, nepozná sviatok ani piatok.  Upratuje aj vo firme  neďaleko od nás. Nedávno som ju pozvala na kávu, pretože  sme  sa už dávno  nerozprávali. O malú chvíľu jej zvonil mobil. To syn ju zháňal, že kde toľko trčí? Známa vstala od nedopitej kávy a utekala domov  s utŕženými  peniazmi za upratovanie, aby synček mohol za partiou.

Ktorý rodičovský postup je vám bližší?

Ten tretí?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

AUTO

Výrobu jediného osemvalca v histórii Škody stopla kríza

Škoda vyrobila len 49 kusov modelu 860.


Už ste čítali?