Celý život - delete

Autor: Mariana Nagyová | 29.11.2011 o 8:18 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  1663x

Starenka odvedľa. Takmer som sa preľakla, keď som ju zbadala u nás na dvore pod oknami. V kabáte, na hlave klobúčik, kabelka cez rameno, pomáhala si francúzskou barlou. Opatrne sa zakrádala, len aby ju nikto z nás nezbadal. Cez záhradu sa dostala k nám do dvora a odtiaľ je len kúsok na ulicu. Unikala z domu. Vedela, že ihneď, ako ju zbadáme, nažalujeme na ňu u dcéry. /Záhadným spôsobom si žalovanie pamätá, ale že býva vedľa, a aj plno iných vecí, to nie/.

 

Babka.

Po lete rozprávala kolegyňa zážitok. Stratili babku. Vybehli na ulicu, pobehali susedov i celú dedinu, ale nenašli. Keďže za ich domom bolo kukuričné pole, zmobilizovali rodinu i susedov, vytvorili rojnicu a prečesávali lán. Hodinu trvalo, kým babku našli úplne dezorientovanú v kukurici, celá sa triasla.

Dedko.

Rodina mojich známych sa umiestneniu dedka do ústavu bránila do poslednej chvíle. Bol to starostlivý otec a dedko. Najmä vnuci na ňom viseli. Až keď...

Takmer denne prichádzal na poštu a domáhal sa dôchodku. Ak mal peniaze, porozdával ich cestou domov. Potom začali miznúť veci z domu. Nachádzali ich poskrývané v záhrade pod stromami, v psej búde. Mnohé vrátili čestní susedia. Mnohé sa stratili navždy. Potom ho začalo zaujímať zakurovanie v krbe. Dedkovo počínanie už ohrozovalo zdravie aj majetok.

Alzheimerova choroba.

Príbehy tragikomické aj kruté.

Aj takýto je život, keď je už celý život delete

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?