Viete, čo sa deje s vašimi 2%?

Autor: Mariana Nagyová | 30.11.2011 o 10:16 | (upravené 30.11.2011 o 10:23) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  1528x

Mnohí z nás sa snažia pomôcť tým, ktorí  majú hlboko do vrecka. Napríklad školám. Preto som privítala aj inštitút venovania 2% zo svojich daní a peniaze posielam škole, ktorú navštevuje moja dcéra. Keď som sa informovala, ako peniaze využívajú, prišla prekvapivá odpoveď, že žiaľ, k peniazom sa škola nevie dostať! ???

 

Dostala som takéto vysvetlenie:

Rodičovské združenie školy nemá vlastné registrované občianske združenie. Je členom Slovenskej rady rodičovských združení/ SRRZ/ so sídlom v Spišskej Novej Vsi. Tá potom by mala  peniaze refundovať  na základe zoznamu platcov a vypracovaného projektu. Ale nerefunduje.

Tak sa stalo, že rodičia z našej  školy požiadali o refundáciu za rok 2008, kde SRRZ priznala listom z 2.10.2009 sumu vo výške 57.- EUR. Rozhorčení rodičia žiadali  prehodnotiť priznanú sumu, mnohí poslali  viac.

Na prehodnotenie združenie čakalo rok, keď listom z 10.9.2010 Rada priznala 1650.- Eur /!/,  sľúbila poslať na účet 70%  z priznanej sumy a škola mala vypracovať projekt.  Po zrealizovaní  projektu a zaslaní faktúry mala doplatiť zvyšok. Aj tak peniaze neposlali.

Od tohto momentu SRRZ nebola ani na opätovné vyzvanie a reklamácie schopná pohľadávku zrealizovať, dokonca ani vysvetliť, kde je problém.

Na telefonickom čísle sa niekedy ozve nejaká nekompetentná sekretárka, ktorá sľúbi všetko prešetriť a tým sa vec končí. Najčastejšie sa neozve nikto, ak keď úradné hodiny majú denne, súdiac podľa webovej stránky.

Myslím si, že pre niekoho sú 2% dobrý biznis. Určite to nie sú tí, ktorým sú peniaze určené. Ani nechcem špekulovať, koho rodičia podporili.  Že to neboli deti, je jasné každému.

Preto doporučujem všetkým -  overte si, či vaše peniaze slúžia tým, komu ich venujete.

 

Varujem pred Slovenskou radou rodičovských združení so sídlom v Spišskej Novej Vsi . Nie je to seriózny partner.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?