Ako v Ľudovke, za 1€

Autor: Mariana Nagyová | 6.9.2012 o 18:12 | (upravené 6.9.2012 o 18:23) Karma článku: 18,44 | Prečítané:  1818x

Do školy prišiel mail. Súkromná jazyková škola sa obrátila na štátnu školu s požiadavkou /nie prosbou, požiadavkou /o poskytnutie priestorov na výučbu cudzích jazykov pre verejnosť, a to dvakrát týždenne vo večerných hodinách. Priestor chceli za symbolické nájomné.

Čo je to symbolické nájomné, pýtam sa mailom súkromnej školy? Promptná odpoveď znela, že  1€. Ak správne predpokladám, tak za celé obdobie nájmu, teda minimálne za polrok.

1 € za to, že školník, pribehne dvakrát týždenne vo večerných hodinách, dávno po pracovnom čase a otvorí školu. Počká si hodinku, alebo aj viac. Potom  skontroluje priestory a zatvorí. Školník, ktorého plat nedosahuje ani výšku platby za jazykový kurz.

1€ za to, že upratovačka poupratuje. Tá, čo v škole nemá ani minimálnu mzdu .

1€ za energie. To frekventanti kurzu v zimných mesiacoch určite nebudú sedieť pri radiátoroch nastavených na nočný režim. Uzamknúť sociálne zariadenia sa tiež nedajú. Plus elektrina.

Vedia vôbec niektorí jednotlivci, koľko musia školy otáčať každým centom, aby pokryli prevádzku školy?

Hlavné bude, že súkromná škola si strčí svoje peniažky pekne do kešene. Elegantne, bez akýchkoľvek starostí o priestory. Čistý zisk.

Nechce sa mi veriť, že socialistické vymývanie mozgov -aby bolo výhodné pre vašich občanov - myslia vážne. Komu záleží na občanovi, vidíme na každom kroku. Každému záleží len na vlastnej peňaženke a súkromná škola nie je výnimka.

Komu záleží na deťoch a na škole?

Či ľudí v škole má už dnes každý za debilov?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?