O rýchlosti

Autor: Mariana Nagyová | 17.12.2012 o 13:31 | (upravené 17.12.2012 o 13:39) Karma článku: 11,37 | Prečítané:  516x

Už druhý rok sledujem snahu starých rodičov o zverenie vnuka do svojej starostlivosti. Ich syn so svojou priateľkou sú totiž drogovo závislí. Keďže si obaja svoju závislosť nepripúšťajú, je ťažko s nimi o prípadnom liečení čo i len hovoriť.

 

Mladí sa síce snažia zamestnať, ale prácu si udržať, z pochopiteľných dôvodov, nevedia. Ktorý zamestnávateľ by aj akceptoval ich častú neprítomnosť na pracovisku a neporiadnu dochádzku? Tak, ako je to v takýchto prípadoch bežné, na rodičov dopláca ich desaťročný syn. Starí rodičia dbajú o to, aby chlapec dostal aspoň to najnutnejšie, čo vyžaduje. Hradia všetky poplatky v škole, ošatenie a ak náhodou rodičia dovolia, poskytujú mu strechu nad hlavou.

Rodičia majú vo zvyku zdvihnúť kotvy a odísť aj s dieťaťom  na niekoľko dní ktovie kam. Ťahajú ho so sebou na potulky a chlapča beháva s nimi vonku dlho do noci.

Súd proces osvojenia už niekoľkokrát odložil.

Starí rodičia sa oprávnene obávajú o dieťa a hlavne o to, aby mu jeden z nich vo svojom opojení niečo nepodsunul. Ide vlastne o hodiny, kedy môže byť zdravie chlapca ohrozené.

Keď tak čítam o expresnom jednaní sociálky a súdov  vo Veľkej Británii / Boórovej deti/, vidím, že niekedy až príliš veľká rýchlosť a v našom prípade príliš až veľká  liknavosť je tiež smrteľne nebezpečná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?