Po praslici?

Autor: Mariana Nagyová | 8.1.2011 o 21:23 | (upravené 8.1.2011 o 21:34) Karma článku: 7,78 | Prečítané:  1180x

Spočiatku sa Rasťovi matka jeho priateľky  Katky páčila. Vyzerala pekne, jemné vrásky okolo očí ju robili zaujímavou.  Neotravovala dobrými radami,  nebola chorobne starostlivá. Otázky typu: kam ideš, kedy prídeš, s kým si bola, jej boli cudzie. Na mladšiu sestru Katky však striehla na každom kroku. Rasťo ich  vzťah  vtedy vyhodnotil ako dôslednú  výchovu  pubertiačky.   Prvý signál, že niečo medzi Katkou a jej matkou nie je v poriadku zachytil, keď jej oznámili, že sa sťahujú do Nemecka. To už Katka bola jeho zákonitá a mal za sebou zúfalé lamentovanie  a slzavé údolie vlastnej mamy. Svokra nemihla ani brvou, iba niečo poznamenala, že fajn.  

 Pri lúčení už Rasťo otváral oči údivom. Vzdušný bozk  Katke, mľandravá ruka podaná zaťovi. Iba otec  ich vystískal, prial im veľa šťastia a slzy ani nepremáhal. Katka prerevala celé Rakúsko.

Pred prvou  návštevou  rodičov a sestry  v Nemecku Katka nespala celú noc. Napokon to bolo totálne fiasko. Vlažný vzťah k vnukom  a nároky na ich domácnosť  all inclusive.   Asi po piatej návšteve povedal Rasťo dosť.

Mladí manželia prichádzali pravidelne na Slovensko k Rasťovej rodine, Katka sa stretávala  s kamarátkami, s bývalými kolegami. S otcom sa obyčajne zvítala v reštaurácii  v obchodnom centre.  Tam sa dozvedela, že sa jej sestra už vydala, že má dcéru a potom aj syna.

 

Potichučky, tak ako žil, sa odobral svokor začiatkom tohto roka na pravdu božiu.

 

Na smútočnom kare sa Katka po dlhých rokoch opäť stretla s matkou a  sestrou. Tu sa prvýkrát zoznámila so svojím švagrom a uvidela aj  synovca, malé utiahnuté chlapčiatko, ktoré si celý čas vystačilo samé v hre s autíčkom. Nikto si ho nevšímal.

Videla aj  svoju neter. Osemročné dievčatko, ktoré si neustále vynucovalo pozornosť celej spoločnosti.  Babka s matkou ju  pyšne predstavovali  prítomným a venovali  jej každú minútku.

 

Uteká život ako rieka,

z dcéry sa matka stane raz

a po rokoch sa zopakuje

metamorfóza krás

       ?

/Prepáčte, ja viem, verše  Jána Smreka teraz nie/!

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?