Celý život - delete

Autor: Mariana Nagyová | 29.11.2011 o 8:18 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  1678x

Starenka odvedľa. Takmer som sa preľakla, keď som ju zbadala u nás na dvore pod oknami. V kabáte, na hlave klobúčik, kabelka cez rameno, pomáhala si francúzskou barlou. Opatrne sa zakrádala, len aby ju nikto z nás nezbadal. Cez záhradu sa dostala k nám do dvora a odtiaľ je len kúsok na ulicu. Unikala z domu. Vedela, že ihneď, ako ju zbadáme, nažalujeme na ňu u dcéry. /Záhadným spôsobom si žalovanie pamätá, ale že býva vedľa, a aj plno iných vecí, to nie/.

 

Babka.

Po lete rozprávala kolegyňa zážitok. Stratili babku. Vybehli na ulicu, pobehali susedov i celú dedinu, ale nenašli. Keďže za ich domom bolo kukuričné pole, zmobilizovali rodinu i susedov, vytvorili rojnicu a prečesávali lán. Hodinu trvalo, kým babku našli úplne dezorientovanú v kukurici, celá sa triasla.

Dedko.

Rodina mojich známych sa umiestneniu dedka do ústavu bránila do poslednej chvíle. Bol to starostlivý otec a dedko. Najmä vnuci na ňom viseli. Až keď...

Takmer denne prichádzal na poštu a domáhal sa dôchodku. Ak mal peniaze, porozdával ich cestou domov. Potom začali miznúť veci z domu. Nachádzali ich poskrývané v záhrade pod stromami, v psej búde. Mnohé vrátili čestní susedia. Mnohé sa stratili navždy. Potom ho začalo zaujímať zakurovanie v krbe. Dedkovo počínanie už ohrozovalo zdravie aj majetok.

Alzheimerova choroba.

Príbehy tragikomické aj kruté.

Aj takýto je život, keď je už celý život delete

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?