Viete, čo sa deje s vašimi 2%?

Autor: Mariana Nagyová | 30.11.2011 o 10:16 | (upravené 30.11.2011 o 10:23) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  1545x

Mnohí z nás sa snažia pomôcť tým, ktorí  majú hlboko do vrecka. Napríklad školám. Preto som privítala aj inštitút venovania 2% zo svojich daní a peniaze posielam škole, ktorú navštevuje moja dcéra. Keď som sa informovala, ako peniaze využívajú, prišla prekvapivá odpoveď, že žiaľ, k peniazom sa škola nevie dostať! ???

 

Dostala som takéto vysvetlenie:

Rodičovské združenie školy nemá vlastné registrované občianske združenie. Je členom Slovenskej rady rodičovských združení/ SRRZ/ so sídlom v Spišskej Novej Vsi. Tá potom by mala  peniaze refundovať  na základe zoznamu platcov a vypracovaného projektu. Ale nerefunduje.

Tak sa stalo, že rodičia z našej  školy požiadali o refundáciu za rok 2008, kde SRRZ priznala listom z 2.10.2009 sumu vo výške 57.- EUR. Rozhorčení rodičia žiadali  prehodnotiť priznanú sumu, mnohí poslali  viac.

Na prehodnotenie združenie čakalo rok, keď listom z 10.9.2010 Rada priznala 1650.- Eur /!/,  sľúbila poslať na účet 70%  z priznanej sumy a škola mala vypracovať projekt.  Po zrealizovaní  projektu a zaslaní faktúry mala doplatiť zvyšok. Aj tak peniaze neposlali.

Od tohto momentu SRRZ nebola ani na opätovné vyzvanie a reklamácie schopná pohľadávku zrealizovať, dokonca ani vysvetliť, kde je problém.

Na telefonickom čísle sa niekedy ozve nejaká nekompetentná sekretárka, ktorá sľúbi všetko prešetriť a tým sa vec končí. Najčastejšie sa neozve nikto, ak keď úradné hodiny majú denne, súdiac podľa webovej stránky.

Myslím si, že pre niekoho sú 2% dobrý biznis. Určite to nie sú tí, ktorým sú peniaze určené. Ani nechcem špekulovať, koho rodičia podporili.  Že to neboli deti, je jasné každému.

Preto doporučujem všetkým -  overte si, či vaše peniaze slúžia tým, komu ich venujete.

 

Varujem pred Slovenskou radou rodičovských združení so sídlom v Spišskej Novej Vsi . Nie je to seriózny partner.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?