Ani pomoc, ani ochrana

Autor: Mariana Nagyová | 8.6.2012 o 19:55 | (upravené 8.6.2012 o 20:51) Karma článku: 20,54 | Prečítané:  1001x

Tam, kde končí posledný dom na ulici pri rieke, začína intravilán obce. Z asfaltky plynule prejdete na poľnú cestu  a naskytne sa vám pekný pohľad na dozrievajúcu pšenicu. Tadiaľto sa dobrou prechádzkou  dostanete do susednej obce. Poľnú cestu lemujú z jednej strany kvitnúce červené maky, z druhej stromy a kry rastúce pri vode.  A tu selanka končí a začína béčkové krimi na slovenský /?/ spôsob.

 

 

V čase, keď si národ sadá k televíznym správam, zazvonil starostke mobil. Rozrušený hlas dôchodcu z ulice pri rieke oznamuje, že do polí smeruje nákladiak plne naložený stavebným odpadom.

-          A teraz ťa dostanem, škodná!

Nelegálne skládky rieši obecný úrad na dennom poriadku. Takmer každý týždeň nové hlásenia. Obec sa už naplatila dosť za bezohľadných občanov. Nelegálnu skládku musí odstrániť na vlastné náklady a ak na ňu upozorní inšpekcia životného prostredia, platí aj pokutu. Preto starostka nemeškala a po oznámení občana ihneď kontaktovala políciu.

Ona sama nasadla do vozidla dúfajúc, že na miesto, kde niekto hodlá vysypať smeti, dorazí spoločne s políciou a arogantného znečisťovateľa chytia pri čine. Vozidlo so sutinou zbadala už z diaľky, vodič práve dvíhal korbu a vysypával smeti. Niečo pohltila voda, niečo zachytili  kríky. Ešte vodič nedokonal svoje dielo a starostka sa priblížila. Vtom vyskočil spolujazdec a začal  po starostke hádzať kamene, kusy tehál, čo mu prišlo pod ruku.

Polícia nikde.

Namiesto polície sa objavil motocyklista, ale to už za neustáleho hádzania tehál chlapi naskákali do nákladiaku a vyštartovali smerom do susednej obce. Starostka za nimi a motocyklista v bezpečnej vzdialenosti za starostkou. Keď sa nákladné auto dostalo na komunikáciu a zmizlo z dohľadu, motocyklista sa otočil a pohltilo ho pole.

Na polícii boli náramne prekvapení, že starostka očakávala výjazd policajtov v čase, keď sa odovzdáva služba!

Napriek tomu, že ŠPZ vozidla si policajti poznačili, neverím, že nájdu vodiča a toho, kto si ho najal na odvoz smetí.

Neverím, že tento  írečitý slovenský príbeh sa skončí happyendom. Ale satisfakciu by som si veľmi priala. Nielen kvôli nebojácnej starostke, ale najmä kvôli prírode.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?