Kedy je lepšie mať 65?

Autor: Mariana Nagyová | 30.4.2013 o 20:30 | Karma článku: 15,67 | Prečítané:  1099x

Tri ženy po päťdesiatke, v dobrej fyzickej kondícii. Do dôchodku im chýba 8 - 10 rokov. Majú spoločné aj to, že sú vyše roka nezamestnané.

 

A  pracovala v poisťovni. Kvôli práci si dorobila vysokú školu. Ani vzdelanie ju nezachránilo pred prepustením. Po x neúspešných pokusoch zamestnať sa, prepadla depresiám. Stále je v nemocniciach. Najviac ju trápi, že ostala na krku deťom.

B prepustila cestovná kancelária štyri mesiace predtým, než dovŕšila päťdesiatku. Spočiatku denne poslala aj 5 žiadostí o zamestnanie. Teraz ledva jednu do mesiaca, aj to len kvôli tomu, aby nezarmútila rodičov. Nechcú ju ani v obchodných reťazcoch, je príliš vzdelaná! Odmietnutia už berie ako samozrejmosť. Prestala si veriť.  Žije z úspor a v spoločnej domácnosti s rodičmi.

C pracovala vo výrobnej firme na vedúcom poste. Pôvodne predpokladala, že nové miesto získa ľahko. Má skúsenosti s riadením, dobré vzdelanie a jazykové znalosti. Keď  nenašla žiadne zamestnanie, začala podnikať. Je sama a úspory sa jej značne stenčili. Príjmy jej zatiaľ nestačia pokryť náklady. Dáva si ešte 3 mesiace. Čo spraví potom, nevie.

Nedávno mi syn, ktorý pracuje v Nemecku, porozprával o svojej domácej. Pani má 65 a niekedy v marci si vymyslela, že doma je jej otupno. Rozhodla sa, že si nájde prácu na recepcii nejakej  firmy. Asi 10 dní prezerala inzeráty. Vybrala si 3 firmy, ktoré pracujú v oblasti módy. Pani nastúpi do práce v máji.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?